Naprawa skrzyni biegów – regenerować czy wymieniać?

Stan naszego auta zazwyczaj zależeć będzie od tego, czy prawidłowo je eksploatujemy oraz czy dokonujemy regularnych przeglądów. Niestety nawet bardzo dbając o samochód, możemy niekiedy spotkać się z niespodziewaną awarią kluczowych podzespołów. Jednym z ważniejszych elementów pojazdu jest skrzynia biegów. Odpowiada ona za zmianę przełożenia układu napędowego, dzięki czemu można dostosować parametry silnika oraz prędkość jazdy do potrzeb. Jeśli jest niesprawna, nasz pojazd staje się zagrożeniem na drodze. Zatem gdy wystąpi dysfunkcja, wizyta u mechanika będzie nieunikniona. Czy jednak naprawa skrzyni biegów zawsze ma sens? Być może lepiej od razu wymienić cały mechanizm?

Naprawa skrzyni biegów – kiedy się na to decydować?

Zanim zdecydujemy się na naprawę skrzyni biegów, z pewnością będziemy najpierw chcieli dowiedzieć się, ile za taką usługę zapłacimy. Regeneracja, która pozwoli nam na dalsze użytkowanie mechanizmu może okazać się bowiem bardzo kosztowna. Nieco mniej zapłacimy za reparację manualnej skrzyni biegów. Znacznie droższa w naprawie będzie automatyczna skrzynia biegów. Jednak ostateczną cenę poznamy dopiero u mechanika, po tym, jak dokona on kompleksowej diagnostyki. Czynniki, które mogą wpłynąć na kwotę, jaką ujrzymy na rachunku to między innymi model skrzyni, konieczność wymiany oleju czy też to, ile usterek znajdzie fachowiec. Zatem zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, powinniśmy raczej dbać o najważniejsze podzespoły. W Tarnowie znajdziemy serwis zajmujący się naprawą skrzyń biegów, a także dynamiczną wymianą oleju https://slusarczyk-auto.pl/oferta/dynamiczna-wymiana-oleju-w-skrzyni-automatycznej. Na tę usługę warto zwrócić uwagę chociażby dlatego, że podczas statycznej wymiany często dochodzi do powstania uszkodzeń.

Naprawa skrzyni biegów – wybierz wymianę

Jeśli zdecydujemy, że naprawa skrzyni biegów za bardzo narusza nasz budżet, a jej koszt przekracza wartość auta, możemy zrezygnować z tej opcji. Czasem lepszym rozwiązaniem okazuje się wymiana. Możemy wówczas zdecydować się na zakup skrzyni z gwarancją rozruchową. Najczęściej trwa ona około roku.

You May Also Like

About the Author: Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *