Przekładnia ślimakowa – ważny element maszyn

Przekładnia ślimakowa jest ważnym elementem maszyn roboczych. Jej szczególna cecha to samohamowność. Wykonana jest z materiałów oznaczających się dużą odpornością. Wybór trzeba dostosować do warunków, w których jest użytkowana. Co powinno się wiedzieć o tej przekładni i gdzie znajduje ona zastosowanie? Zasięgnij informacji, czytając poniższy artykuł.

Przekładnia ślimakowa i jej funkcja w urządzeniach

Przekładnia ślimakowa spełnia ważną funkcję w napędzie maszyn roboczych. Dzięki niej zmiana ruchu obrotowego na liniowy jest możliwa. Jest bardzo popularna i często stosowana. Ślimak (wirnik) i ślimacznica (koło zębate z zębami śrubowymi) to jej główne elementy. Przenoszą moc dzięki tarciu na miejscu styku. Zaletą tej przekładni jest samohamowność, nie trzeba dodatkowo stosować osobnego hamulca.

Wyróżniamy dwa rodzaje tego urządzenia. Przekładnia ślimakowa walcowa, której atutem jest cichobieżność zazębienia, osiąga ona wielkie przełożenia i posiada możliwość przenoszenia dużych obciążeń. Z kolei globoidalna, może przenosić znaczną moc. Materiały, z których zrobiona jest przekładnia ślimakowa, powinny być odporne na ścieranie. Bardzo często wykonuje się ją ze stali węglowych, które po obróbce cieplno-chemicznej nabywają takiej zalety

Przekładnia ślimakowa – wybierz odpowiedni rodzaj, adekwatny do warunków, w których będzie pracował

Wykorzystuje się ją w sprzęcie takim jak: pompy ślimakowe, podnośniki, napęd półosi samochodu, wciągarki, wózki suwnicowe. Tutaj znajdziesz miejsce, gdzie kupisz przekładnię ślimakową https://www.motovario.com.pl/przekladnie-slimakowe-seria-vsf. Powinieneś wiedzieć, w jakich warunkach będzie ona użytkowana. W wilgotnym i korozyjnym otoczeniu stosuje się przekładnie z materiałów wytrzymałych, które są niezawodne i nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. Powszechnie są one wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Nierzadko korzysta się z nich przy produkcji precyzyjnych urządzeń technologicznych. W sprzedaży jest oferowana wielka różnorodność tych mechanizmów, co powinno zadowolić nabywców.

You May Also Like

About the Author: Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *