Sztuczne lodowisko – czy cena jest tego warta?

lodowisko

Sztuczne lodowisko to popularna atrakcja, która przypadnie do gustu osobom w każdym wieku. Można z niej korzystać zarówno zimą, jak i latem. Zastanawiasz się nad wynajęciem lub zakupem sztucznego lodowiska, ale nie masz pewności, czy to się opłaca? Ile kosztuje instalacja i konserwacja? Spieszymy z odpowiedzią!

Sztuczne lodowisko – dlaczego ma sens?

W przeszłości, gdy zima była sroga, jeziora i stawy służyły za lodowiska. Obecnie nie jest to możliwe ze względu na krótkie i łagodne zimy. Jedyne miejsca, w których można jeździć na łyżwach, to lodowiska w mieście. Niektóre z nich pojawiają się sezonowo, w najbardziej zatłoczonych miejscach, a niektóre, te pod dachem, dostępne są przez cały rok.

Każde sztuczne lodowisko działa dzięki specjalnej instalacji umieszczonej pod płytą betonową. Jest chłodzone przy pomocy glikolu. To płyn chłodzący będący roztworem alkoholu. Dzięki temu nawet w niskich temperaturach pozostaje płynny. Warstwę lodu tworzy się przez polewanie płyty wodą partiami po pół centymetra. Wszystko to sprawia, że sztuczne lodowisko jest bezpieczne.

Sztuczne lodowisko – przyjemność i biznes w jednym

Montaż sztucznego lodowiska warto rozważyć, jeśli mieszkamy w mieście, w którym takie atrakcje nie są dostępne. Nie będzie zagrażać nam konkurencja, dzięki czemu mamy możliwość robienia interesów, jednocześnie zapewniając rozrywkę lokalnej społeczności. Sztuczne lodowiska to alternatywa dla zamarzniętych sadzawek. Są bezpieczniejsze niż naturalny lód. Pozwalają uprawiać łyżwiarstwo rekreacyjne, ale także inne sporty zimowe – na przykład hokej. Istnieje również możliwość wynajęcia sztucznych lodowisk – idealne rozwiązanie dla tych, którzy badają rynek i chcą je założyć tylko na jeden sezon. Takie usługi oferuje na przykład https://www.ras-lodowiska.pl/.

Sztuczne lodowisko – jaka jest cena?

Cena sztucznego lodowiska jest uzależniona od powierzchni obiektu, ale także od czasu, jaki zajmie jego instalacja. Jeśli zdecydujemy się na inwestycję w taką atrakcję, należy również wziąć pod uwagę lokalizację i współpracę z lokalną gastronomią. Po zabawie na lodzie ludzie lubią wypić coś gorącego. W ten sposób wesprzemy również sąsiadujących przedsiębiorców.

You May Also Like

About the Author: Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *