Zasilanie oświetlenia LED – jak je sprawnie podłączyć do taśmy?

Taśma z oświetleniem LED jest elementem modnym i przydatnym przy wielu aranżacjach. Często bywa podłączana do zasilaczy oświetlenia LED. Jak sprawnie połączyć te dwa elementy? Sprawdź!

Połączenie zasilania oświetlenia LED z zasilaczem

Podłączenie zasilania oświetlenia LED może wydawać się trudne dla laika, ale odpowiedni instruktaż go uprości. Do podłączenia zasilania oświetlenia LED, potrzebujesz:

  • zasilacza, np. 12 V;

  • przewodu połączeniowego z wtyczką do gniazdka;

  • złączek ułatwiających instalację (4 szt. – np. dwie podwójne i jedna potrójna), np. kostek wago;

  • śrubokręta.

Zasilacz (np. GLP) posiada przewody wychodzące z jego obu stron. Z jednej strony – niebieski i czerwony, które służą do podłączenia zasilania oświetlenia LED, z drugiej o barwie czarnej i czerwonej – służące do podłączenia taśmy.

Następnie niebieski przewód zasilacza podłączamy do podwójnej kostki wago i sprawdzamy, czy się trzyma. W kolejnym kroku do tej samej kostki podłączamy przewód niebieski z taśmy LED. Kolejnym etapem jest podłączenie pozostałych przewodów do drugiej kostki.

Teraz podłączamy taśmę LED, łącząc przewód czerwony z zasilacza i taśmy, łącząc je w kostce wago. W kolejnym kroku łączymy czarne kable w kolejnej kostce. Jest to już koniec montażu i pora na sprawdzenie podłączenia zasilania LED, czyli pracy oświetlenia.

Okazuje się, że montaż zasilania oświetlenia LED nie jest trudną czynnością i zajmuje tylko kilka chwil.

Zasilanie LED – gdzie je zakupić?

Na rynku istnieje duża oferta zasilania oświetlenia LED. Możemy wybierać je w sklepach stacjonarnych i internetowych, jednak warto skorzystać z zakupu w sklepach specjalistycznych, jak np. https://zasilacze.online/. Takie sklepy zapewniają produkty wysokiej jakości oraz wypróbowanych firm. Szybka dostawa, przejrzyste zasady oraz fachowe opisy, pozwolą na naprawdę udany zakup, który posłuży nam przez długie lata.

Teraz pozostaje tylko zakupić zasilanie oświetlenia LED i je zamontować!

You May Also Like

About the Author: Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *