Gdzie jest numer seryjny karty SIM?

Numer seryjny karty SIM nie jest tym samym co numer telefonu! Dla wielu osób może być to prawdziwym zaskoczeniem. Wspomniany identyfikator przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, więc warto dowiedzieć się, gdzie można go znaleźć. Nie można jednoznacznie powiedzieć, z ilu cyfr się składa, gdyż jest to kwestia zmienna – zwykle to 19, 20 lub 22 znaki. Należy wiedzieć, że numer SSN wykorzystuje się do weryfikacji kart SIM (fizycznych oraz elektronicznych).

Jak odczytać numer SSN karty SIM?

Numer seryjny karty SIM można znaleźć na jej obudowie. Jest on wygrawerowany na jej odwrocie. Problem pojawia się w sytuacji, gdy w przeszłości była ona przycięta. Zdarza się również tak, że jest ona mocno zniszczona, co utrudnia oczytanie identyfikatora. W takiej sytuacji warto jest odszukać numer ICCID w ustawieniach urządzenia. Być może jest on przechowywany w pamięci nośnika. Można spróbować również zainstalować specjalną aplikację do oczytania wspomnianego kodu. Niestety – nie zawsze podjęte próby kończą się sukcesem.

Kontakt z obsługą sieci

Jeśli masz problem z odnalezieniem kodu seryjnego karty SIM, to zadzwoń na infolinię klienta. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wstąpić do punktu stacjonarnego operatora. Wystarczy szybka weryfikacja, aby potrzebne dane zostały podane. U wybranych operatorów wystarczy skorzystać z krótkiego kodu, jednak ta usługa nie jest dostępna we wszystkich sieciach. Oczywiście wspomniana metoda nie zadziała, jeśli karta SIM została dezaktywowana, ponieważ operatorzy posiadają dane aktywnych klientów.

You May Also Like

About the Author: Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *