Jak odzyskać kontakty z karty SIM?

Zdarza się tak, że z karty SIM znikają wszystkie zapisane kontakty. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że doszło do jej uszkodzenia, jednak nie można również wykluczyć innych przyczyn. Jest to ogromny problem dla osób, które nie wykonują regularnie kopii zapasowych. Warto wypróbować poniższe metody, które zwiększają szansę odzyskania danych.

Aplikacja do odzyskania kontaktów

Aplikacje do odzyskania kontaktów z karty SIM dostępne są zarówno na urządzenia z systemem operacyjnym Android, jak i iOS. Są one darmowe, więc nie trzeba obawiać się nadprogramowych kosztów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie w każdym przypadku okazują się skuteczne. Istotne, aby próbę odzyskania kontaktów podjąć możliwie najszybciej, tak aby zminimalizować ryzyko ich utracenia na stałe. Trzeba dodać, że dane można pobrać nawet z nieaktywnej karty SIM. Wystarczy wykorzystać aplikację systemową. Wiele osób zapomina, że duplikat karty nie posiada zapisanych numerów telefonów. W takiej sytuacji lepiej przenieść je do pamięci urządzenia lub stworzyć kopię zapasową.

Odzyskanie kontaktów z zablokowanej karty SIM

Nie ma możliwości odzyskania kontaktów z zablokowanej karty SIM. Pierwszym krokiem jest więc próba jej odszyfrowania. Wielokrotne wpisywanie błędnego kodu PIN wymaga wprowadzenia 8 cyfrowego kodu PUK. Po pomoc należy zwrócić się do operatora. Zazwyczaj konieczna jest weryfikacja przy użyciu kodu abonenckiego. Wsparcie można uzyskać zarówno podczas konsultacji telefonicznej, jak i osobistej wizyty w salonie stacjonarnym.

You May Also Like

About the Author: Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *