Pilot w telefonie – czy to możliwe?

Szybkie znalezienie pilota od telewizora bywa sporym wyzwaniem. Właśnie dlatego wiele osób poszukuje skutecznych sposobów na to, aby ułatwić sobie życie. Okazuje się, że smartfon można wykorzystać również do sterowania odbiornikiem TV. Jest to rozwiązane niezwykle komfortowe, jednak należy pamiętać o pewnych ograniczeniach. Ważne, aby urządzenie obsługiwało aplikacje, więc konieczny jest dostęp do internetu. Problem może pojawiać się w przypadku, gdy posiadamy sprzęt starszej generacji. W tym wpisie znajdziesz zbiór przydatnych wskazówek!

Konfiguracja sprzętu

Chcesz, aby smartfon stał się twoim pilotem do TV? Pierwszym krokiem jest konfiguracja sprzętu. Podstawą jest to, aby odbiornik telewizyjny posiadał dostęp do sieci – w innym przypadku instalacja aplikacji stanie się niemożliwa. Jeśli dysponujemy wyłącznie sprzętem starszej generacji, to warto rozważyć zakup urządzenia, które zmienia przestarzały telewizor w TV Smart. Do dyspozycji jest wiele darmowych aplikacji na smartfona, więc z łatwością można stworzyć z niego pilota. Przed instalacją nie zaszkodzi sprawdzić opinii wystawionych przez użytkowników.

Smartfon jako pilot

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to smartfon stanie się poręcznym pilotem o szerokim zakresie możliwości. Za jego pomocą można m.in. zmieniać kanały TV, regulować głośność, sterować dekoderem. Warto zaznaczyć, że jedna aplikacja pozwala zarządzać wszystkimi urządzeniami należącymi do domowej sieci SMART (np. ogrzewaniem, klimatyzacją, oświetleniem, alarmem).

About the Author: Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *