Jak sprawdzić prędkość internetu w smartfonie?

Z pewnością niejedna osoba nie wyobraża sobie codziennego życia bez internetu w telefonie. Dużą rolę odgrywa jednak prędkość łącza, która nierzadko pozostawia wiele do życzenia. Zdarza się tak, że szybkość przesyłu danych spada z bliżej nieokreślonego powodu. Warto zastanowić się, czy winę ponosi stan urządzenia, czy operator sieci. Pierwszym krokiem jest więc umieszczenie karty SIM w innym sprzęcie. Jeśli problem nie został rozwiązany, to przejdź do dalszej części wpisu.

Darmowa aplikacja mobilna

Darmowa aplikacja mobilna to najprostszy sposób na sprawdzenie prędkości łącza w telefonie. Oprogramowanie jest dostępne zarówno na urządzenia mobilne z systemem Android, jak i iOS. Brak dodatkowych kosztów stanowi w tym przypadku największą zaletę. Atutem jest również intuicyjna obsługa – zwykle wystarczy jedno kliknięcie, aby poznać wynik pomiaru.

Certyfikowany tester łącza

Prędkość internetu w telefonie (i nie tylko) można sprawdzić również w przeglądarce internetowej. Wystarczy wejść na stronę Speedtest.pl – należy podkreślić, że jest to sprawdzone narzędzie do testowania łącza, które uzyskało certyfikat Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Dostęp do wszystkich funkcjonalności wymaga jednak opłaty, jednak pełna diagnostyka nie jest zwykle potrzebna. Obsługa witryny jest niezwykle prosta, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Za jej pomocą można zweryfikować prędkość wysyłania danych, a także wartość opóźnienia (ping). Użytkownik jest automatycznie przekierowywany do raportu, czyli podsumowania pomiaru.

About the Author: Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *