Jaki adapter Bluetooth do telewizora?

Chcesz zwiększyć funkcjonalność swojego telewizora? Nic prostszego! Wystarczy zaopatrzyć się w adapter Bluetooth, dzięki któremu odbiornik starszego typu będzie mógł nawiązać łączność bezprzewodową z np. smartfonem, słuchawkami, klawiaturą. To prawdziwa gratka zarówno dla graczów, jak i kinomaniaków. Ważne jest, aby urządzenie zostało właściwie dobrane. Nie należy decydować się na zakup zbyt pochopnie, ponieważ może on zakończyć się niepowodzeniem.

Typ wejścia

Przed zakupem adaptera Bluetooth do telewizora należy upewnić się, że posiada on odpowiedni typ wejścia. Najczęściej można spotkać się z portem USB, jednak trzeba uwzględnić, że każde urządzenie jest inne. Może okazać się, że w naszym przypadku konieczne jest złącze słuchawkowe lub optyczne. Zdarza się również tak, że wszystkie gniazda USB w TV są już zajęte.

Nadajnik z odbiornikiem

Nie ma sensu inwestować w adapter Bluetooth, który umożliwia wyłącznie jednostronny przekaz sygnału. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest urządzenie, które pełni funkcję nadajnika oraz odbiornika. Dzięki niemu można podłączyć telewizor do sprzętu mobilnego (np. telefonu). Ceny takich akcesoriów nie są wygórowane, więc nie trzeba obawiać się wysokich kosztów.

Wbudowana bateria

Adaptery Bluetooth z wbudowaną baterią mogą pracować przez określony czas. Nie powinien on działać krócej niż kilkanaście godzin. Modele bez akumulatora wymagają ładowania przez cały czas, co oznacza ciągłe podłączenie ładowarki. Czasami rozsądniej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że urządzenie będzie komfortowe w codziennym użytkowaniu.

You May Also Like

About the Author: Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *